a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us

Aktuality

Filmy

Na programu festivalu jsou různorodé moderní ruské filmy: od melodramat a thrillerů až po animované a fantasy filmy. České publikum si tak může plně vychutnat svět ruské kinematografie, který má mnoho podob.

Podrobněji

Města

Festival proběhne ve čtyřech českých městech: v Praze (5. - 11. listopadu), ve Zlíně (4. - 7. listopadu), v Olomouci (5. - 7. listopadu) a v Jihlavě (6. - 8. listopadu).

Podrobněji

Akce

Festival Nový ruský film není jen o promítání v kinech, ale jeho součástí je i kulturní a vzdělávací program: výstavy, kulaté stoly, besedy s herci a režiséry z Ruska a Česka.

Podrobněji

Za spolupráce českých filmařů a ruských studií byly natočeny filmy jako Boj o Moskvu a Stalingrad od Jurije Ozerova, Boris Godunov od Sergeje Bondarčuka, 1612: Kronika smutných časů od Vladimira Chotiněnka, Stalingrad od Fjodora Bondarčuka, Romanovy: Věncenosnaja semja od Gleba Panfilova, Je těžké být bohem od Alexeje Germana, které se setkaly s úspěchem v kinech a získaly ocenění na festivalech.

Jsem si jistý, že festival Nový ruský film pomůže k dalšímu posílení rusko-české spolupráce v oblasti kinematografie.

S úctou,
předseda Svazu kinematografistů Ruska N. S. Michalkov

Pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana

ORGANIZÁTOR

velv RF2

PRODUCENT

2EC1

GENERÁLNÍ PARTNER

RosAtom_logo