a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Mistrovství Evropy v birjulkách (ruská obdoba mikáda)

V ruštině existuje výraz „hrát birjulky“. Obvykle má mírně pejorativní charakter: ten, kdo hraje birjulky, se zabývá neseriozní činností. Ale kdo řekl, že hra musí být neseriozní?

První festival současné ruské kinematografie Nový ruský film vás zve na mistrovství Evropy v birjulkách (ruská obdoba mikáda), který proběhne během události Tradiční ruský jarmark na filmovém festivalu v kině Dlabačov 10.-11. listopadu 2018.

Pravidla této tradiční hry jsou velmi jednoduchá. Birjulky se na stůl vysypou tak, aby vytvořily hromádku, z níž potom jednotliví hráči postupně odebírají jednu birjulku za druhou. Používají k tomu drátěný háček připevněný k dřevěné tyčce. Kdo při vytahování birjulky z hromádky pohne s nějakou jinou, předává háček dalšímu hráči. Hra končí, až bude celá hromádka birjulek rozebrána, a vítězí ten, kdo získal více birjulek. Nebo se hraje do té doby, než některý hráč získá stanovený počet birjulek.

No Comments

Leave a Comment