a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

V Praze měla velký úspěch městská hra na motivy snímků z festivalu Nový ruský film

V sobotu 3. listopadu 2018 v Praze se několik týmů zapojilo do městské hry na motivy filmů z festivalu nové ruské kinematografie.

Přesně v poledne na náměstí Ovocný trh 26 týmů obdrželo obálky s pokyny, v každém týmu bylo 3 až 5 členů. Hra probíhala v českém i ruském jazyce, týmy však byly mezinárodní: přišli k nám účastníci ze Slovenska, Německa, Polska a jiných zemí. Přivítali je Natálie Sudlianková, hlavní koordinátorka festivalu Nový ruský film, a Alexandr Kolesnikov, spoluzakladatel sítě únikových her Lostrooms.cz.

„Taková akce je tu poprvé v novodobých českých dějinách. Vybrali jsme ty nejlepší snímky ze současné ruského filmu, z různých žánrů: od kreslených snímků pro děti až po válečná dramata, jak akční, tak ty s více společenskou tématikou“, uvedla Natálie Sudlianková.

„Snažili jsme se zařadit do hry co nejvíc odkazů na filmy z festivalu. Úkolem hry bylo vyřešit co nejvíc hádanek a obejít co nejvíc míst na mapě hry“, popsal pravidla hry Alexander Kolesnikov.

Na celou trať a vyřešení všech úkolů měly týmy tři hodiny a výsledky zapisovaly do mobilních aplikací – koordinátoři tak mohli jednotlivé skupiny sledovat v průběhu hry. Celkem dostaly týmy ke splnění 12 úkolů různé obtížnosti na trati od náměstí Ovocný trh přes most k ostrovu Kampa a zpátky. Čas od času potkaly koordinátory hry, kteří jim zadávali nové úkoly, dávali nápovědy a vraceli zbloudilce na správnou cestu. Skupiny se například střetly s postavou Celníka z filmu Nanečisto, odborníkem z Centra pro řízení kosmických letů Saljut-7 a Trenérem ze stejnojmenného snímku, s nímž je čekala rozcvička na čerstvém vzduchu.

Ve tři hodiny odpoledne se všechny týmy znovu setkaly na Ovocném trhu v očekávání výsledků hry. Byly bodovány na základě času, který potřebovaly pro splnění každého úkolu. Nejlepší čas, za který jeden z týmů prošel celou hrou, činil 1 hodinu 28 minut, tedy méně než polovinu celkového trvání hry.

Výsledky český a ruských týmů jsme počítali zvlášť a vítězi se tak staly dva týmy: Nový Ruský tým a skupina s výmluvným názvem Nechci-uvést. Vítězové a několik dalších skupin s vysokým umístěním obdržely ceny včetně vstupenek na filmy z programu festivalu, setkání s herci a režiséry a dárkové kupóny na únikové hry od sítě Lostrooms.cz.

No Comments

Leave a Comment