a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Festival Nový ruský film se představuje ve Zlíně

4. listopadu 2018 v kině Golden Apple Cinema ve Zlíně se uskutečnilo slavností zahájení festivalu Nový ruský film. Tento festival představí ve 4 dnech nejúspěšnější snímky současné ruské kinematografie. Zahájen byl filmem Saljut-7, který byl natočen na základě skutečné události. Když se v roce 1985 odmlčela kosmická stanice Saljut-7, byli na oběžnou dráhu vysláni dva kosmonauti, aby ji opravili. Viktor Savinych, kosmonaut, který se na záchraně Saljutu-7 podílel, se před zahájením filmu představili zlínskému publiku.

Na festivalu, který se koná ještě v Praze, Olomouci a Jihlavě budou uvedena jak zcela nová díla, tak i známé filmy jako například drama z koncentračního tábora Sobibor. Divákům bude představa současná ruská kinematografie napříč žánry a věkovými kategoriemi diváků od animovaných filmů, přes filmy se sportovní tematikou až po psychologická dramata.

Ve Zlíně se bude dále promítat například historický film Legenda o Kolovratovi, kde hraje jednu z hlavních rolí Konstantin Lavroněnko, kterého český divák zná díky roli Jiřího Kajínka ve stejnojmenném filmu, psychologické drama Vymahač nebo film Nanečisto, natočený podle stejnojmenného románu světoznámého autora fantasy literatury Sergeje Lukjaněnka, kterého proslavila sedmidílná série románu Noční hlídka.

Filmy Vymahač a Arytmie byly promítány během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Představitel hlavní role v Arytmii Alexandr Jacenko si odsud v roce 2017 odnesl cenu za nejlepší mužský herecký výkon. V roce 2016 dostal Vymahač cenu Fedeora od filmových kritiků z Evropy a Středomoří.

 

No Comments

Leave a Comment