a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Sergej Lukjaněnko navštívil Prahu

Prahu navštívil jeden z nejpopulárnějších autorů vědecko-fantastické literatury, ruský spisovatel Sergej Lukjaněnko. Na festivalu Nový ruský film uvedl snímek Nanečisto, který vznikl podle jeho knižní předlohy. Do metropole se vrátil po deseti letech a prošel si místa, ve kterých se odehrávají jeho proslulé příběhy.
Nanečisto v režii Sergeje Mokrického podle Lukjaněnkovy předlohy z roku 2005 se zařadilo mezi nejočekávanější ruské filmy roku. Lukjaněnka ale nejvíc proslavila několikadílná série o hlídkařích sil dobra a zla. Mnoho fanoušků cyklu Hlídka (1998 až 2014) neřekne jinak než „ruský Matrix“.
„Ve společnosti existují dvě hlavní hybné síly. Jedna rozvíjí život jednotlivců, druhá se snaží pomoci ostatním lidem. Je třeba mezi nimi najít rovnováhu. Pokud moc jedné síly přesáhne určitou hranici, tak se svět změní v katastrofu,“ naznačuje ruský autor myšlenkový základ svých knih.
Zdroj: ČT24

No Comments

Leave a Comment