a
Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us
 

Ozvěny festivalu Nový ruský film v kině Lucerna (Praha)

Po mnohých prosbách se organizátoři filmového festivalu Nový ruský film rozhodli připravit si pro vás nádherný vánoční dárek a udělat v lednu 2019 dodatečná promítání filmů z programu festivalu v pražském kině Lucerna.

🎥 PRVNÍ – historické drama na základě reálných událostí:
Petr I. vydal nařízení o vyslání expedice k nejsevernějším hranicím ruské země. Do čela této expedice byl postaven legendární mořeplavec Vitus Bering. Jedním z členů expedice se stane prozatím neznámý, ale v budoucnu světoznámý námořník Semjon Čeljuskin.

🎥 PAMĚŤ PODZIMU – melodrama, natočené ruským národním umělcem Andrejem Sokolovem, vypráví o osudech jedné rodiny, jejíž hlava pracovala ve vládní organizaci, ale zemřela. Na pozadí zmatku, stresu a ostatních nahromaděných pocitů se odvíjí rodinná krize.

🎥 SOBIBOR – válečné drama na základě reálných událostí, které se odehrály v roce 1943 v nacistickém táboře smrti Sobibor v Polsku. Hlavním hrdinou filmu je sovětský Žid Alexandr Pečerskij, intendant a vojenský zásobovač, který to dotáhl až k hodnosti poručíka.

🎥 KAPR ROZMRAŽENÝ – Jelena Michajlovna žije skromně v důchodu v provinčním městečku. Nenadále se dozví o smrtelné nemoci, která může kdykoliv ukončit její život. Aby touto zbytečností neznepokojovala svého milovaného, avšak neustále zaneprázdněného syna, rozhodla se Jelena Michajlovna vzít práci do svých rukou a aktivně se zapojit do přípravy svého vlastního pohřbu.

🎥 VYMAHAČ – Vymahač Artur pracuje jen s velkými dlužníky a umí je natolik vyvést z rovnováhy a otravovat, že jsou připraveni vrátit zpět vše jen proto, aby už nemuseli nikdy slyšet jeho hlas. Jednoho dne se však sám ocitne pod hrozbou… Má před sebou jedinou noc, během níž musí vypátrat toho, kdo jej zahnal do kouta.

🎥 LEGENDA O KOLOVRATOVI – historické fantasy z Rusi, která brzy padne pod nájezdy chána Zlaté hordy Bátúa. Dobyvatelé vypalují města, zalévají ruskou zemi krví a nesetkávají se s dostatečným odporem – jen jeden voják pro ně může představovat výzvu.

Vstupenky

 

No Comments

Leave a Comment